Мектеп парламенті

Біздің мектепте оқушыларды әлеуметтендіру міндеті «Мектеп парламенті» балалар демократиялық республикасын құру шеңберінде мектептегі өзін-өзі басқаруды ұйымдастыру арқылы шешіледі. Бұл жоба жеке азаматтық ұстанымды «Өмір сүру» тәсілі болып табылатын қоғам өмірін мектеп өміріне проекциялауды көздейді.

Мектептегі өзін-өзі басқаруды сайлау – білім беру процесінің әрбір қатысушысы үшін көптен жауапты іс-шара. Өйткені, мектеп сайлауы барлығын: оқушыларды, ата-аналарды, мұғалімдерді қызықтырады. Мектептің демократиялық республикасын кім басқаратынына барлығы мән береді. Сынып жетекшілері, сайлау комиссиясы, қолдау топтары құрылады. Кездесулер, сайлау алдындағы пікірталастар, митингілер өткізіледі. Мұның бәрі сайлауды нақты өмір жағдайларына жақындатуға, азаматтық жауапкершілікті және ел болашағының бір бөлігі болуды қалыптастыруға мүмкіндік береді.

Оқушылардың мектеп Республикасының Президенті лауазымына лайықты кандидатты таңдау және сайлаушылардың нұсқауларын одан әрі іске асыратын, балалардың оқу жылына арналған өмір жолын айқындайтын, мектеп үшін маңызды міндеттерді шешуге қатысатын фракцияларды қалыптастыру құқығы үшін жауапкершілікті сезінуі мектептің тәрбие жұмысының құндылық мазмұны болып табылады.

Бұл оқу жылы өзінің жарқын оқиғаларымен есте қалады ма? әрбір тұрғынның өзін-өзі жүзеге асыру мүмкіндігі мектептегі өзін-өзі басқару көшбасшыларының белсенділігі мен азаматтық жауапкершілігіне байланысты болады ма? Осы сұрақ негізінде қазан айында біздің мектепте Мектеп Парламентінің Президентін сайлау өтеді.

Мектеп Президенттігіне үміткерлер:

9 а - Курманкулова   Илона