8-сынып қыздарына арналған ойын – тренинг

Бүгін, 9 қыркүйек күні No16 мектептің әлеуметтік-психологиялық қызметі 8-сынып қыздарына арналған ойын – тренинг ұйымдастырып, өткізді.
Мақсаты: қарым-қатынас қорқынышын және өзіне деген сенімсіздікті жеңуге көмектесу. Көпшілік, ашықтық сияқты адами қасиеттерге деген оң көзқарасын қалыптастыруға ықпал ету. Тренингті дайындаған психологтар Макишева А.С., Мухамедина Р.Ш.
Мектеп директорының тәрбие ісі жөніндегі орынбасары Г.А.Нұрмағанбетова оқушыларды құттықтап, қыздарды жақынырақ танып-білу, жаңа оқу жылында білім алуына қолайлы жағдай жасау мақсатында кездесуге шақырғандарын айтты.
Психологтар байланыс орнату үшін «Көңіл-күй барометрі» жаттығуларын, «Оркестр» дене шынықтыру жаттығуларын және «Позитивті биді» пайдаланды. Тренинг барысында ұжымда жағымды адамгершілік ахуал қалыптастыру, балаларды шығармашылыққа баулу, өзін-өзі дамыту мақсатында қатысушыларға рөлдік ойындар ұсынылды. Сынып хаттары бойынша 7 команда құрылды.
Командалар келесі тапсырмаларды орындады:
1. Сіз SuperstarKZ байқауының қатысушысысыз, кез келген әннің 1 шумағын орындауыңыз керек;
2. Сіз мектеп жәрмеңкесіне қатысушысыз, жәрмеңкеге тауар ұсынасыз, осы өнімді әркім сатып алғысы келетіндей етіп жарнамалаңыз.
Жаттығуды орындау «Біз қандай ұқсастық? Неліктен біз басқалардан ерекшеленгіміз келеді? жасөспірімдер өздерін біріктіретін барлық ұқсас қасиеттерді (мінездік қасиеттер, хобби, дағдылар) анықтап, жаза алды және олардың басқалардан айырмашылығын айтты.
Тренингке барлық қатысушылар, оқушылар, сынып жетекшілері белсене қатысты, жылы шырайлы, позитивті болды. Қыздар тапсырмаларды шығармашылықпен қабылдады, оқытудың барлық кезеңдерінде қызығушылықты, ынтымақтастыққа дайындықты оятқаны байқалды. Тренинг кейбір қатысушыларға көшбасшылық, ұйымдастырушылық қабілеттерін көрсетуге, басқа қатысушыларға ынтымақтастық жасау дағдыларын меңгеруге, өзін-өзі бағалауды арттыруға мүмкіндік берді.
*********