«Зерттелмеген Қазақстан» квесті

Ойында 5 команда (10-11 сыныптар) қатысты. Әр команда қазына іздеу бағытының картасын алды. Әр аралда командалар қызықты тапсырмалар орындады. «Химиус» аралында қазына іздеушілер сабын қайнатып және хош иісті және  ерекше эксклюзивті бұйымдар жасады.  «Полиглотиус» аралында жас зерттеушілер Астана-Москва-Лондон үш астана туралы  орыс және ағылшын тілінде айтты. «Роботландия» аралында құрастырумен айналысты. Осы қызықты сабақта «Лего» ғаламшар аралық роботын құрастыру керек болды, онда ғарыштық зерттеулер өткізіледі. «Биологиус» аралында зерттеушілер киви жемісінен ДНК молекуласын бөліп алды. «Историус» аралында Қазақстан тарихы бойынша зияткерлік ойын ойнады. Әр команда Қазақстан тарихы бойынша ұсынылған 7 сектордың сұрақтарын таңдады. «Физикус» аралында электрлік қозғалтқыш ауасыз шарды үрлеуді және оптика бойынша қызықты сұрақтарға жауап тапты. Барлық команда аралдарды өткен сон, «Evil Genius» қазына зерттеушілері сандықтың кілтін тапты, кілті жауыз Джек тығып қойған. Ең жігерлі, ақылды, қайсар оқушыларды құттықтаймыз  – Каджаия Заир, Нуртазин Ильяс, Айкенов Тамерлан, Шотин Адильбека, Балгынбеков Алтынбек және Кенесхан Адильбек!