«Асық ату» ойынынан жарыс

Бүгін, 19.04.2018ж. Астана қаласы, Төлеген Айбергенов атындағы №16 орта мектепте  Елбасымыз Н.Ә.Назарбаевтың «Рухани жаңғыру» бағдарламасы  аясында ұлттық  ойынды қайта  жаңғырту мақсатында  «Асық ату» ойынынан жарыс болды. Қазақ тілі мұғалімдері  «Асық» ойынының түрлері,шығу тарихы, аңыздар,ойын ережесі туралы айтып, түсіндірді. Қазақ халқының ұлттық ойындарының көбі табиғи заттармен ойнауға негізделген.  Асық ойыны баланың жастайынан жүйке жүйесін шыңдап, оларды дәлдікке, ептілікке, ұстамдылыққа тәрбиелейді. Сондықтан дәстүрлі ойынымызды ұрпақтан ұрпаққа жеткізіп, дәріптеу басты міндетіміздің бірі.  Жарысқа 5-7 сынып оқушыларынан іріктеуден өткен 15 оқушы қатысты. Жарысты  жүргізген дене шынықтыру пәні мұғалімі Молдатаев Ғ.Қ.

Ұлттық ойынға оқушылар ерекше қызығушылықпен қатысты.

Нәтижесінде:     І орын- Бақыт Санжар 6 «Б» сынып оқушысы.

ІІ орын- Хурсанов Эрлан 6 «А» сынып оқушысы.

ІІІ орын алғандар: 1. Жұмағали Есен 5 «А» сынып оқушысы

1. Жетпісбай Мадияр 5 «Б» сынып оқушысы